Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bohouš a špatné zuby.

23. 02. 2017 10:15:09
Bohoušek Sobotků, dostal letos k platu 14 000 korun, ministrům sněmovna přidala 10 000,- Kč, jenomže se nedaří a nedaří! Prokázat, jestli je Andrej lidumil, nebo zloděj. I naši poslanci si vylepšili základní plat o sedm tisíc,

kvůli odpovědné práci. Jak Babiše dostat na kolena!

Česko 20 plus.

Bohouš Sobotků chce vyhrát volby a tak říká: „ČSSD si nemůže dovolit skončit v opozici, volby vyhrajeme, ale musíme okamžitě opustit mentalitu těch, kdo mají pocit, že je to dopředu prohrané.“ Pan premiér nemůže dopustit, aby oranžová růže uschla a s ní růžové lístky v oranžových korytech. Asi proto dnes odstartuje volební kampaň ČSSD pod podivným heslem Česko 20 plus. Jakmile volič pochopí, že se pod názvem volebního ataku skrývá vizionář Sobotka, nedopustí, aby růže uschla. Někde jsem slyšel, že si na parlamentní volby oranžový předseda najal tři americké poradce. To je možná drb, ale drbem jistě není, že si na proměnu vizáže najal PR poradce Martina Charváta. Ten spolu se šéfem pražské ODS Filipem Humplíkem zakládal agenturu PR Konektor.

O PR Konektoru něco přidám: Patříme mezi přední agentury v Česku a na Slovensku a jsme držitelem řady prestižních ocenění (Česká cena PR, SABRE Awards, Excellence Awards). Poskytujeme komplexní služby s důrazem na moderní přístupy a smysluplnost v rámci celé marketingové komunikace. To zaručují profesionálové přímo z agentury i zkušení partneři, s nimiž na zakázkách spolupracujeme. Díky pobočce na Slovensku a členství v globální síti Eurocom Worldwide pomáháme klientům i za hranicemi České republiky.

Život ve lži je bez budoucnosti...

Řekl někdo chytrý a s představením Česko 20 plus musí ČSSD přijít před víkendem. Aby je na sjezdu ANO, Andrej Babiš nepředběhl s vlastními předvolebními sliby. Sobotka od března do června objede pět měst a v každém městě se zaměří na jedno téma. Na příklad: Šťastnější rodina - bezúročné půjčky na bydlení, vyšší přídavky na první až třetí dítě nebo tříměsíční ošetřovné ve výši 60 procent z platu. Nemá valný smysl popisovat další předvolební plky, vyjmenuji jen témata: Moderní školství, Dostupné zdravotnictví, Spravedlivý sociální systém, Dostatek pracovních příležitostí. PR poradci doporučují, zvolit jiný formát než jen mítinky na náměstích. Místo toho by měl Sobotka zorganizovat debaty ve stylu populárních, původem amerických přednášek TED. Na ně jsou zváni experti a osobnosti, aby diskutovali o různých otázkách.

Ano, Andreje nemá Bohouš rád a jek jsem říkal, rád by ho viděl na kolenou. Dlužno dodat, že tito dva, nejsou sousedi přes plot, jež si dělají naschvály, ani kluci kopající do báboviček na pískovišti. Jsou to premiér, versus vicepremiér naší vlády!

Život ve lži je životem bez budoucnosti.

Komu to vyprávět, když lhářů je dnes víc než dost a většinou jsou to političtí zbohatlíci. Vůbec už nechápu, jak Bohouš může s Andrejem vládnout. Navíc, na rozdíl od Babiše, Sobotka rozdává ze společného. Proto dnes, na začátku volební kampaně ČSSD si dovolím přidat, lépe řečeno předat něco rok starého ze sněmovního života. K loňskému mimořádně zařazenému bodu o privatizaci OKD se Bohoušova slova mnohým poslancům zdála jako fraška a občanům jako výsměch naší zemi.

...Nynější premiér Sobotka svému kamarádovi panu Bakalovi v rámci zlodějny OKD doslova vše daroval. Společnost OKD byla prodána za směšnou částku 4,1 mld. Kč. Za tuto částku byly prodány nejen samotné Ostravsko-karvinské doly, ale také 44 tisíc hornických bytů v Havířově, Ostravě, Karviné, dále 1 200 bytů na Kladně, celkem 32 dceřiných společností OKD a další nemovitý majetek, jako pozemky, rekreační objekty. Znalecký posudek firmy Ernst & Young určil hodnotu čistého obchodního majetku OKD na 52 mld. Kč. Naše země byla tedy okradena o desítky miliard. Zlodějnu OKD už nějakou dobu řeší také české soudy.

...Vy, pane premiére stále tvrdíte, že všechno bylo v naprostém pořádku. Takže si mají naši občané na podobné praktiky a podobné zlodějny zvykat? Podle vás je v pořádku, když je naše země okradena o desítky miliard korun? Autor inkriminovaného posudku na hodnotu OKD pan Rudolf Doucha tvrdí, že zahrnout do hodnocení veškerý majetek nebylo obsahem úkolu, který od Fondu národního majetku dostal. Dostal tedy jasný příkaz: Oceňte to bez bytů. K takovému zadání musela dát pokyn ta nejvyšší místa. Na těch nejvyšších místech seděl dnešní premiér pan Bohuslav Sobotka.

Komentář si k tomu jistě každý udělá sám. A možná si také vzpomene, jak to bylo s církevními restitucemi. Následné nehorázné soudní procesy římsko-katolické církve a řádů se státem a samosprávou na různých úrovních, daly zapravdu rozumné, bohužel, mlčící většině. I zde je možno citovat. Autorem je renomovaný právník JUDr. Karol Hrádela, který řekl:

„Nejzajímavější je, že se tvrdí, že nebyla vyplácena náhrada za údajně zestátněný církevní majetek, přičemž nikdo se nezabývá prověřením tohoto tvrzení z důvodové zprávy. Očekával bych, že budou vyvráceny názory, že náhrady byly poskytnuty alespoň v některých případech, takže se dozvíme, že a kdy a kým byly prověřeny náhradové knihy, archivní dokumenty Národního pozemkového fondu při Ministerstvu zemědělství a fondu pozemkových reforem a majetkové podstaty pozemkových reforem. Studujeme-li totiž archivní dokumenty jak církevní, tak i vládní, jsou v tomto tvrzení více než vážné pochybnosti.“ Právník dále konstatoval: „Druhým postřehem je snaha prosazovatelů církevních restitucí vyhnout se odborným diskusím a jejich neochotě odpovědět na konkrétní otázky, jak se stalo i na Žofínském fóru k církevním restitucím.“ Proto se dá rozpoznat, že to nebyla jen aktivita premiéra Petra Nečase za ODS, ale dohoda ve valné časti politického spektra Poslanecké sněmovny. Samozřejmě, museli přispět i kamarádi z ČSSD.

Dnes začíná volební kampaň politické strany, s kterou jsem byl dříve spřízněn. Sobotkovo Česko 20 plus, ale již dnes neskousnu. Nejen proto, že mám po létech špatné zuby.

Autor: Karel Stýblo | čtvrtek 23.2.2017 10:15 | karma článku: 31.02 | přečteno: 977x

Další články blogera

Karel Stýblo

Soubor hlupáků.

Jenom se těžko rozpozná, kdo je hlupák větší. Mnozí z nás právem tuší zradu. Když se před listopadem chartisté odvolávali na lidská práva a na sílu zdravého rozumu, to jsme ještě věřili, že život je založen na tradicích.

13.7.2017 v 11:58 | Karma článku: 26.00 | Přečteno: 1046 | Diskuse

Karel Stýblo

10.000 zachráněných.

Jen těžko si představuji plavbu gumových loděk, jenž do Itálie během třech dní přepravily, více než deset tisíc migrantů. Lidé jsou vyloveni už na moři a přeloženi na méně vratká plavidla neziskovek. A Itálie už nezvládá!

3.7.2017 v 9:43 | Karma článku: 37.79 | Přečteno: 1160 | Diskuse

Karel Stýblo

Byl to konec chlapů v Čechách.

Bude to znít podivně, ale jeden z citátů Karla Marxe zní: „Nikoliv láska k proletariátu, ale láska k milé dělá z muže zase muže.“ Že vojna dělá z chlapců chlapy, jsem se přesvědčil na vlastní kůži.

8.6.2017 v 7:20 | Karma článku: 25.23 | Přečteno: 1030 | Diskuse

Karel Stýblo

Další Babišův skandál.

Produkce bisfenolu A (BPA) neustále roste. Prozatím nikdo nevyčíslil, kolik BPA přibylo s Babišovými účtenkami EET.

26.5.2017 v 8:27 | Karma článku: 20.60 | Přečteno: 801 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Ondřej Mrázek

Zkoušení trpělivosti, nebo projev vojenské pitomosti?

Nemůže to být náhoda, že konvoje americké armády brázdí české dálnice vždycky právě v době, kdy je největší dopravní špička. Buď zkoušejí, co všechno si necháme líbit, anebo musí být úplně pitomí.

28.7.2017 v 17:29 | Karma článku: 15.29 | Přečteno: 208 | Diskuse

Jan Dvořák

Komisařka Jourová odolala útoku ČT, premiér Fico zařídil konec potravinového apartheidu

Ve středu večer jsem měl velký strach o naši paní komisařku z Bruselu, křehkou Věru Jourovou. Dostala se pod děsivou palbu moderátora ČT Borka - všem kulkám však odolala.

28.7.2017 v 12:07 | Karma článku: 27.21 | Přečteno: 1137 | Diskuse

Yekta Uzunoglu

"Merklová horší než Hitler"

tak to zní titulní stránka Erdoganovi hodně a hodně blízkého tureckého deníku Yeni Vakit ze dne 25.7.2017 s fotografií paní kancléřky Angely Merklové, které na prsa Photoshopem nalepili Hackenkreuz.

28.7.2017 v 9:08 | Karma článku: 16.38 | Přečteno: 865 | Diskuse

Karel Januška

Dalíkovo odsouzení

Pan Dalík byl odsouzen k odnětí svobody. Odnětí svobody nařídil soud výrokem: „Občan Dalík se dopustil trestného činu. Proto bude zbaven osobní svobody v délce čtyř let.“

28.7.2017 v 3:59 | Karma článku: 26.61 | Přečteno: 1079 | Diskuse

Zdenek Horner

Povolit popírání faktů bez omezení?

Nepřestanu asi nikdy litovat, že jsme po listopadu 89 nedokázali zakázat komunistickou stranu. Zato jsou u nás zakázána a stíhána extrémně pravicová hnutí. I když někdy lze nesnadno odlišit, ke které straně spektra hnutí patří.

28.7.2017 v 2:50 | Karma článku: 10.30 | Přečteno: 791 | Diskuse
Počet článků 259 Celková karma 27.41 Průměrná čtenost 783
Důchodce s vlastním názorem, jenž si myslí, že na krmení holubů má ještě času dost.

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.