Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

10.000 zachráněných.

3. 07. 2017 9:43:52
Jen těžko si představuji plavbu gumových loděk, jenž do Itálie během třech dní přepravily, více než deset tisíc migrantů. Lidé jsou vyloveni už na moři a přeloženi na méně vratká plavidla neziskovek. A Itálie už nezvládá!

Italský ministr vnitra Marco Minniti v neděli vyzval ostatní přímořské členské státy Evropské unie, aby do svých přístavů začaly přijímat lodě s migranty.

Humanitární Frontex jako vzor.

(Ředitel agentury Frontex: Fabrice Leggeri Rok zřízení: 2004 Počet zaměstnanců: 315 Rozpočet: 250 milionů EUR Sídlo: Varšava)

Podle slov samotných europoslanců agentura Frontex dělá pravý opak. Kdy už konečně začne dělat to, k čemu byla Evropským parlamentem zřízena? Měla za úkol pomáhat členským státům v ochraně hranic a koordinovat vnější stranu hranice EU. Místo toho vysílá lodě ke břehům Libye, tam nabírá migranty z chatrných člunů a překládá je na lodě a vozí je do Itálie.

Europoslanec Petr Mach:„Když jsem viděl, že tato agentura dělá pravý opak, tak jsem jako europoslanec využil svého práva na interpelaci. Ptal jsem se, jak je možné, že úřad zřízený s nějakým záměrem a cílem dělá pravý opak. Jestli se nejedná o zneužití úřední pravomoci a peněz daňových poplatníků, a čekal jsem na odpověď. Podle podmínek mi musí komise odpovědět do šesti týdnů. Já jsem na odpověď čekal půl roku, a když konečně, asi před měsícem a půl přišla, tak mi napsali, že zachraňovat lidi patří k dobrému mravu a že na konci září bylo změněno nařízení Frontexu a že mu tam přibylo dělat záchranné operace. Tak jsem napsal interpelaci, jak mi vysvětlíte, že záchranné operace byly dělány předtím, než byly rozšířeny pravomoci Frontexu. Uběhlo několik měsíců a odpovědi jsem se stále nedočkal,“ posteskl si europoslanec.

Byznys.

Státní zástupce ze sicilského přístavu Catania Carmelo Zuccaro o minulém víkendu řekl italskému deníku La Stampa, že má důkazy o tom, že někteří záchranáři působící ve Středozemí jsou s libyjskými pašeráky v přímém kontaktu. Zuccaro od února vede útvar prošetřující podezření, že převaděči si nevládní organizace platí. Admirál Enrico Credendino, velitel operace EU zaměřené proti převaděčům před měsícem prohlásil, že nevládní organizace jsou pro migranty „zvacím” faktorem. Jejich lodě prý dnes čekají na uprchlíky plavící se na chatrných člunech jen těsně za hranicemi libyjských vod. Státní zástupce Zuccaro také hovořil o reflektorech, které navádějí uprchlická plavidla k záchranářským lodím.

Je známo, že „podnikatelé“ z pašování lidí mají lepší výnosy než z drog. Přitom byrokrati v Bruselu jsou stále slepí a hluší, přestože Italové už nedokážou novým uprchlickým vlnám čelit. Je potvrzeno, že převaděči z mnoha nevládními organizacemi a s Libyjí mají přímé telefonické spojení. Ti z běženců, kterým došly peníze, se už nikdo nezastane, přestože si zaplatili „bezpečný“ přechod hranic. Pašeráci je opustí třeba i v poušti. Loni v červnu úřady objevily poblíž hranice s Alžírskem, těla 34 migrantů, včetně 20 dětí. Na konci května přišlo na Sahaře o život přes 40 migrantů, když se porouchal nákladní vůz, který je převážel. Mezi mrtvými bylo i pět dětí včetně tří novorozenců. Do nejbližší vesnice se dostalo šest lidí, zbytek zemřel žízní. A na moři se podle Mezinárodní organizace pro migraci tento rok na cestě do vysněné Evropy utopilo už 2160 lidí.

Díky plotům především v Maďarsku, převaděčský byznys alespoň přes Řecko ustal. Ale ještě na začátku minulého roku bylo na řeckém ostrově Lesbos přes 80 neziskových organizací, které tvrdily, že se starají o uprchlíky. Pouze 30 z nich však na ostrově působilo oficiálně. Podle svědků jejich falešní kolegové lékaři běžence kontrolovali jen naoko, vyfotografovali se s nimi a pak si přilepšovali penězi, nás všech daňových poplatníků. Některé organizace jako Save the children, Proactiva open arms a SOS Mediterranée obvinění ze spolupráce s převaděči vždy odmítly, nikdo je, totiž v naší korektní společnosti neodsoudí, protože jejich jediným cílem je záchrana lidských životů.

Pohleďme normativům EU do očí.

Asi je třeba si něco málo povědět o zmíněné politické korektnosti. Jde o „starý dobrý“ marxistický světonázor, kterým dodnes marxisté zdůvodňují, proč všichni nežijeme v komunistickém ráji, ale v „bídě“ svobodných kapitalistických společností. Politická korektnost požaduje ztotožnění se s pilíři levicově liberální ideologie jako je multikulturalismus a masová imigrace, genderová ideologie, feminismus, relativizující tolerance, antidiskriminace a sociální spravedlnost jako jedinými správnými, univerzálně platnými, přirozenými a nezpochybnitelnými hodnotami.

Malá ukázka:

- Islám je náboženstvím míru. Muslimové jsou oběti, Islamismus nemá nic společného s Islámem.

- Všechny kultury jsou si rovny a neexistují mezi nimi rozdíly.

- Národ je pouze náhodný shluk jednotlivců. Kolektivní identity neexistují. Existuje pouze

jednotlivec a lidstvo

-Poukazovat na problémy s vybranými menšinami je rasismus.

- Muži a ženy jsou a musí být stejní.

-Tradiční rodina je přežitek.

- Problémy s porodností vyřeší imigrace. Imigrace je vždy přínosná.

- Příslušníci většiny si nesou historickou vinu, příslušníci menšin často nejsou zodpovědní ani za

svoje vlastní jednání.

- Patriotizmus je fašizmus.

- Většinu lze generalizovat pouze negativně, menšiny pouze pozitivně.

- Buržoazní hodnoty jako práce, rodina a majetek jsou maloměšťácké. Alternativní způsoby života

by neměly být kritizovány a hodnoceny z těchto pozic.

Takže, tak zvané politicky korektní hodnoty nemají být vnímány jako názor, ale jako dogma. Jinak řečeno, EU se utápí v sluníčkářském genderizmu a vyvrací staleté pojmy většiny a její identity.

Jací tedy chceme být?

Máme být součástí EU jen díky geofyzické blízkosti a neomalenosti velkých evropských států? Nebo my občané krásné české země se od nové diktatury chceme distancovat? Žádnou blízkovýchodní zemi jsme nenapadli, v Africe ani jinde jsme v koloniálním zájmu nekradli, ani se u nás žádní občané z „našich“ koloniálních zemí neusadili. Proto je naše svědomí čisté a na imigrační záplavu máme právo pohlížet jinak.

Autor: Karel Stýblo | pondělí 3.7.2017 9:43 | karma článku: 37.89 | přečteno: 1191x

Další články blogera

Karel Stýblo

Neetická zaměstnanost.

Jak je v naší krajině patrno, pokus o kvalifikovaný odhad počtu našich cikánských spoluobčanů, je neetická věc. Vládní sčítání Romů nebude, je rasistické a nekorektní. Můžeme si jen nalít trochu korektního vína, z pachutí.

19.9.2017 v 10:03 | Karma článku: 14.13 | Přečteno: 303 | Diskuse

Karel Stýblo

Evropský kosmetický salon

Nový francouzský prezident Emmanuel Macron překvapuje své voliče. Jeho popularita doma strmě padá a myslím, že brzy dopadne i na nadšení „jeho Evropanů“. Čtyřicátník Macron, prý si daňovými poplatníky nechá platit kosmetický salon

4.9.2017 v 8:52 | Karma článku: 18.32 | Přečteno: 237 | Diskuse

Karel Stýblo

Hmyz v Čechách.

Z hmyzu se stává potravina, kdy začne platit novela nařízení Evropského parlamentu a Rady o nových potravinách (2015/2283). „Hmyz je řešením pro důchodce, kteří mají málo peněz na výživu.“ Říká šéfkuchař Petr Ockneht.

14.8.2017 v 13:16 | Karma článku: 21.44 | Přečteno: 422 | Diskuse

Karel Stýblo

Politika na vodě.

V dřívějším Československu, v době začínající komunistické éry v roce 1948, si většina lidí po válce myslela, že nemůže být nic lepšího. Docela brzo se ukázal pravý opak. Málo kdo se sklonil, ale musel žít.

4.8.2017 v 8:20 | Karma článku: 20.50 | Přečteno: 389 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Zdenek Horner

Co se stane s našimi stranami po 25.9.2017?

Budou sečteny volební výsledky v Německu a naše strany budou muset na poslední chvíli korigovat svoje neofašistické odstavce ve volebních programech.

19.9.2017 v 22:16 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 2 | Diskuse

Jiří Fábik

Platí u nás Úmluva o právech dítěte?

kdo je zájmovou skupinou pro naše politiky? Exekutoři, insolvenční správci či naše děti. Proč nenechat naše matky bez peněz. Jak řekl jeden náš politik . Ať si najdou chlapa. Jak jednoduché řešení.

19.9.2017 v 19:17 | Karma článku: 4.29 | Přečteno: 195 | Diskuse

Jiřina Holotová

Soud přednesl správné argumenty v odvolacím řízení kauzy "hidžáb ve škole"

"V sekulárním Česku je nutno chránit právo být bez vyznání stejně, jako právo náboženství vyznávat." Tato argumentace zazněla z úst předsedy senátu. Odvolací soud tak potvrdil lednový verdikt první instance o zamítnutí žaloby.

19.9.2017 v 18:05 | Karma článku: 34.35 | Přečteno: 822 | Diskuse

Jan Ziegler

Okamurovský populismus, to jsou tzv. novomanželské půjčky

Rodiny by podle plánů Strany přímé demokracie Tomia Okamura měly dostávat 300 tisíc korun novomanželské bezúročné půjčky. Při narození třetího dítěte by je už nemusely vracet. To je zločinné mrhání peněz..

19.9.2017 v 17:23 | Karma článku: 18.34 | Přečteno: 501 | Diskuse

Pavel Kamas

Volební ovce

S blížícími volbami se odehrává více a více vtipných (nebo tragických?) situací. Rozhovory a komentáře jsou toho plné. Obavu z ANO začíná střídat obava, že by část poslanců mohli získat Piráti. A ČSSD se rozhodla vyhrát volby.

19.9.2017 v 15:59 | Karma článku: 10.96 | Přečteno: 326 | Diskuse
Počet článků 263 Celková karma 21.75 Průměrná čtenost 778
Důchodce s vlastním názorem, jenž si myslí, že na krmení holubů má ještě času dost.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.