Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

10.000 zachráněných.

3. 07. 2017 9:43:52
Jen těžko si představuji plavbu gumových loděk, jenž do Itálie během třech dní přepravily, více než deset tisíc migrantů. Lidé jsou vyloveni už na moři a přeloženi na méně vratká plavidla neziskovek. A Itálie už nezvládá!

Italský ministr vnitra Marco Minniti v neděli vyzval ostatní přímořské členské státy Evropské unie, aby do svých přístavů začaly přijímat lodě s migranty.

Humanitární Frontex jako vzor.

(Ředitel agentury Frontex: Fabrice Leggeri Rok zřízení: 2004 Počet zaměstnanců: 315 Rozpočet: 250 milionů EUR Sídlo: Varšava)

Podle slov samotných europoslanců agentura Frontex dělá pravý opak. Kdy už konečně začne dělat to, k čemu byla Evropským parlamentem zřízena? Měla za úkol pomáhat členským státům v ochraně hranic a koordinovat vnější stranu hranice EU. Místo toho vysílá lodě ke břehům Libye, tam nabírá migranty z chatrných člunů a překládá je na lodě a vozí je do Itálie.

Europoslanec Petr Mach:„Když jsem viděl, že tato agentura dělá pravý opak, tak jsem jako europoslanec využil svého práva na interpelaci. Ptal jsem se, jak je možné, že úřad zřízený s nějakým záměrem a cílem dělá pravý opak. Jestli se nejedná o zneužití úřední pravomoci a peněz daňových poplatníků, a čekal jsem na odpověď. Podle podmínek mi musí komise odpovědět do šesti týdnů. Já jsem na odpověď čekal půl roku, a když konečně, asi před měsícem a půl přišla, tak mi napsali, že zachraňovat lidi patří k dobrému mravu a že na konci září bylo změněno nařízení Frontexu a že mu tam přibylo dělat záchranné operace. Tak jsem napsal interpelaci, jak mi vysvětlíte, že záchranné operace byly dělány předtím, než byly rozšířeny pravomoci Frontexu. Uběhlo několik měsíců a odpovědi jsem se stále nedočkal,“ posteskl si europoslanec.

Byznys.

Státní zástupce ze sicilského přístavu Catania Carmelo Zuccaro o minulém víkendu řekl italskému deníku La Stampa, že má důkazy o tom, že někteří záchranáři působící ve Středozemí jsou s libyjskými pašeráky v přímém kontaktu. Zuccaro od února vede útvar prošetřující podezření, že převaděči si nevládní organizace platí. Admirál Enrico Credendino, velitel operace EU zaměřené proti převaděčům před měsícem prohlásil, že nevládní organizace jsou pro migranty „zvacím” faktorem. Jejich lodě prý dnes čekají na uprchlíky plavící se na chatrných člunech jen těsně za hranicemi libyjských vod. Státní zástupce Zuccaro také hovořil o reflektorech, které navádějí uprchlická plavidla k záchranářským lodím.

Je známo, že „podnikatelé“ z pašování lidí mají lepší výnosy než z drog. Přitom byrokrati v Bruselu jsou stále slepí a hluší, přestože Italové už nedokážou novým uprchlickým vlnám čelit. Je potvrzeno, že převaděči z mnoha nevládními organizacemi a s Libyjí mají přímé telefonické spojení. Ti z běženců, kterým došly peníze, se už nikdo nezastane, přestože si zaplatili „bezpečný“ přechod hranic. Pašeráci je opustí třeba i v poušti. Loni v červnu úřady objevily poblíž hranice s Alžírskem, těla 34 migrantů, včetně 20 dětí. Na konci května přišlo na Sahaře o život přes 40 migrantů, když se porouchal nákladní vůz, který je převážel. Mezi mrtvými bylo i pět dětí včetně tří novorozenců. Do nejbližší vesnice se dostalo šest lidí, zbytek zemřel žízní. A na moři se podle Mezinárodní organizace pro migraci tento rok na cestě do vysněné Evropy utopilo už 2160 lidí.

Díky plotům především v Maďarsku, převaděčský byznys alespoň přes Řecko ustal. Ale ještě na začátku minulého roku bylo na řeckém ostrově Lesbos přes 80 neziskových organizací, které tvrdily, že se starají o uprchlíky. Pouze 30 z nich však na ostrově působilo oficiálně. Podle svědků jejich falešní kolegové lékaři běžence kontrolovali jen naoko, vyfotografovali se s nimi a pak si přilepšovali penězi, nás všech daňových poplatníků. Některé organizace jako Save the children, Proactiva open arms a SOS Mediterranée obvinění ze spolupráce s převaděči vždy odmítly, nikdo je, totiž v naší korektní společnosti neodsoudí, protože jejich jediným cílem je záchrana lidských životů.

Pohleďme normativům EU do očí.

Asi je třeba si něco málo povědět o zmíněné politické korektnosti. Jde o „starý dobrý“ marxistický světonázor, kterým dodnes marxisté zdůvodňují, proč všichni nežijeme v komunistickém ráji, ale v „bídě“ svobodných kapitalistických společností. Politická korektnost požaduje ztotožnění se s pilíři levicově liberální ideologie jako je multikulturalismus a masová imigrace, genderová ideologie, feminismus, relativizující tolerance, antidiskriminace a sociální spravedlnost jako jedinými správnými, univerzálně platnými, přirozenými a nezpochybnitelnými hodnotami.

Malá ukázka:

- Islám je náboženstvím míru. Muslimové jsou oběti, Islamismus nemá nic společného s Islámem.

- Všechny kultury jsou si rovny a neexistují mezi nimi rozdíly.

- Národ je pouze náhodný shluk jednotlivců. Kolektivní identity neexistují. Existuje pouze

jednotlivec a lidstvo

-Poukazovat na problémy s vybranými menšinami je rasismus.

- Muži a ženy jsou a musí být stejní.

-Tradiční rodina je přežitek.

- Problémy s porodností vyřeší imigrace. Imigrace je vždy přínosná.

- Příslušníci většiny si nesou historickou vinu, příslušníci menšin často nejsou zodpovědní ani za

svoje vlastní jednání.

- Patriotizmus je fašizmus.

- Většinu lze generalizovat pouze negativně, menšiny pouze pozitivně.

- Buržoazní hodnoty jako práce, rodina a majetek jsou maloměšťácké. Alternativní způsoby života

by neměly být kritizovány a hodnoceny z těchto pozic.

Takže, tak zvané politicky korektní hodnoty nemají být vnímány jako názor, ale jako dogma. Jinak řečeno, EU se utápí v sluníčkářském genderizmu a vyvrací staleté pojmy většiny a její identity.

Jací tedy chceme být?

Máme být součástí EU jen díky geofyzické blízkosti a neomalenosti velkých evropských států? Nebo my občané krásné české země se od nové diktatury chceme distancovat? Žádnou blízkovýchodní zemi jsme nenapadli, v Africe ani jinde jsme v koloniálním zájmu nekradli, ani se u nás žádní občané z „našich“ koloniálních zemí neusadili. Proto je naše svědomí čisté a na imigrační záplavu máme právo pohlížet jinak.

Autor: Karel Stýblo | pondělí 3.7.2017 9:43 | karma článku: 37.79 | přečteno: 1160x

Další články blogera

Karel Stýblo

Soubor hlupáků.

Jenom se těžko rozpozná, kdo je hlupák větší. Mnozí z nás právem tuší zradu. Když se před listopadem chartisté odvolávali na lidská práva a na sílu zdravého rozumu, to jsme ještě věřili, že život je založen na tradicích.

13.7.2017 v 11:58 | Karma článku: 26.00 | Přečteno: 1046 | Diskuse

Karel Stýblo

Byl to konec chlapů v Čechách.

Bude to znít podivně, ale jeden z citátů Karla Marxe zní: „Nikoliv láska k proletariátu, ale láska k milé dělá z muže zase muže.“ Že vojna dělá z chlapců chlapy, jsem se přesvědčil na vlastní kůži.

8.6.2017 v 7:20 | Karma článku: 25.23 | Přečteno: 1030 | Diskuse

Karel Stýblo

Další Babišův skandál.

Produkce bisfenolu A (BPA) neustále roste. Prozatím nikdo nevyčíslil, kolik BPA přibylo s Babišovými účtenkami EET.

26.5.2017 v 8:27 | Karma článku: 20.60 | Přečteno: 801 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Ondřej Mrázek

Zkoušení trpělivosti, nebo projev vojenské pitomosti?

Nemůže to být náhoda, že konvoje americké armády brázdí české dálnice vždycky právě v době, kdy je největší dopravní špička. Buď zkoušejí, co všechno si necháme líbit, anebo musí být úplně pitomí.

28.7.2017 v 17:29 | Karma článku: 16.23 | Přečteno: 232 | Diskuse

Jan Dvořák

Komisařka Jourová odolala útoku ČT, premiér Fico zařídil konec potravinového apartheidu

Ve středu večer jsem měl velký strach o naši paní komisařku z Bruselu, křehkou Věru Jourovou. Dostala se pod děsivou palbu moderátora ČT Borka - všem kulkám však odolala.

28.7.2017 v 12:07 | Karma článku: 27.21 | Přečteno: 1143 | Diskuse

Yekta Uzunoglu

"Merklová horší než Hitler"

tak to zní titulní stránka Erdoganovi hodně a hodně blízkého tureckého deníku Yeni Vakit ze dne 25.7.2017 s fotografií paní kancléřky Angely Merklové, které na prsa Photoshopem nalepili Hackenkreuz.

28.7.2017 v 9:08 | Karma článku: 16.38 | Přečteno: 866 | Diskuse

Karel Januška

Dalíkovo odsouzení

Pan Dalík byl odsouzen k odnětí svobody. Odnětí svobody nařídil soud výrokem: „Občan Dalík se dopustil trestného činu. Proto bude zbaven osobní svobody v délce čtyř let.“

28.7.2017 v 3:59 | Karma článku: 26.61 | Přečteno: 1082 | Diskuse

Zdenek Horner

Povolit popírání faktů bez omezení?

Nepřestanu asi nikdy litovat, že jsme po listopadu 89 nedokázali zakázat komunistickou stranu. Zato jsou u nás zakázána a stíhána extrémně pravicová hnutí. I když někdy lze nesnadno odlišit, ke které straně spektra hnutí patří.

28.7.2017 v 2:50 | Karma článku: 10.30 | Přečteno: 793 | Diskuse
Počet článků 259 Celková karma 27.41 Průměrná čtenost 783
Důchodce s vlastním názorem, jenž si myslí, že na krmení holubů má ještě času dost.

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.